Wat doet Solidaridad
We stimuleren grootschalige én kleinschalige mijnbouwers om goud duurzaam te produceren en hun goud daarvoor te certificeren. We zorgen er dan tegelijkertijd voor dat de vraag naar dit duurzame goud zal stijgen
Het doel van het goudprogramma van Solidaridad is:
- Duurzame productie sieraden
- Eerlijke prijs voor het goud voor de kleinschalige mijnbouwwerkers
- Legale en acceptabele werkomstandigheden voor de mijnbouwwerkers
- Milieuverontreiniging tot het minimum beperken
- Stimuleren vraag naar duurzaam geproduceerd goud
Verantwoorde mijnbouw in Latijns Amerika en Afrika
Dat de slechte omstandigheden van mijnbouw anders kan, bewijst Oro Verde in Colombia. Bij dit initiatief voor kleinschalige goudwinning delven de mijnbouwers op een mens- en milieuvriendelijke manier. Solidaridad maakt de certificering waarmee Oro Verde werkt, geschikt voor alle kleinschalige mijnbouw in ontwikkelingslanden. Door mijnbouwers te trainen in werkwijzen die minder milieu- en gezondheidbelastend zijn, dragen we bij aan een verbetering van arbeidsomstandigheden en een verduurzaming van mijnbouwactiviteiten. Deze projecten worden uitgevoerd in Colombia, Peru en Bolivia. Naast deze 3 projecten maken we een start voor Fairtrade Goud productie met goudmijnbouw in Afrika: Uganda, Tanzania en Ghana. We werken hier intensief samen met de internationale organisatie ARM (Alliance voor Responsible Mining).
Sieradenmerken en consumenten enthousiast voor eerlijk goud
Solidaridad slaagt erin sieradenmerken enthousiast te maken voor eerlijke goudproductie. Met hen wordt onderzoek gedaan naar de mogelijkheden en voorwaarden van het op de markt brengen van sieraden van verantwoord goud. Solidaridad zal een modelketen opzetten die grote spelers in de goudbranche laat zien dat verduurzaming in deze sector mogelijk en zelfs lonend is.
Solidaridad werkt nadrukkelijk ook aan de afnamekant, zodat er vanuit de sieradenindustrie een grote vraag naar eerlijk goud ontstaat. Doel is dat de consument er niet meer naar hoeft te zoeken: warenhuizen en juweliers bieden dan volop eerlijk goud aan in hun winkels.




