Wat Solidaridad doet

Hoe steunt Solidaridad de bevolking van San Marcos? In het kort:

1. Financiële steun aan COPAE en uitzending ontwikkelingswerker

Solidaridad steunt sinds 2006 de mijnbouwcommissie van het bisdom van San Marcos. In het eerste jaar met € 16.500, in 2007 met € 33.771 en in 2008 met € 33.000. Daarnaast financiert Solidaridad de uitzending van een Nederlandse ontwikkelingswerker die het team van COPAE versterkt.

De COPAE (spreek uit: Kopaj) steunt de bevolking bij het verzamelen en beoordelen van informatie, het voorbereiden en uitvoeren van acties, het onderhouden van (inter)nationale contacten, en nog veel meer.

NB: De COPAE heette in 2006 Comisión Diocesana de la Minería (Diocesane Mijnbouwcommissie). In 2007 werd het mandaat van de commissie uitgebreid en de naam werd Comisión Pastoral de Paz y Ecología (Pastorale Comissie voor Vrede en Ecologie).

www.resistance-mining.org (Engelstalige website van de COPAE)

2. Samenwerking met Aqua for all rond het waterlaboratorium in San Marcos

Aqua for all is een samenwerkingsverband van alle waterleidingbedrijven in Nederland. Voor meer informatie verwijzen we graag naar hun website. Samen onderzoeken we op welke manier Aqua for all vanuit Nederland het wateronderzoek van de COPAE kan versterken en technisch kan ondersteunen.

Een door Aqua for all ingehuurde expert heeft in juli en augustus 2007 een aantal technische rapporten van Montana Exploradora (het bedrijf dat de Marlin-mijn exploiteert) doorgelicht en voorzien van zijn zeer kritische kanttekeningen. Met die informatie kan de COPAE weer vragen stellen aan het mijnbouwbedrijf. Bovendien vormen ze het uitgangspunt voor verdere acties.

www.aquaforall.nl

3. Financiële steun voor uitvoeren ontwikkelingsplan eigen bevolking

Het eigen ontwikkelingsplan van de bevolking voor de gemeente Sipacapa omvat projecten gericht op landbouw, bosbouw, veeteelt, toerisme, politieke zeggenschap/inspraak in het lokale gemeentebeleid en educatie. Het is te groot voor een organisatie als Solidaridad. Het idee is daarom om een samenwerkingsverband aan te gaan met andere Nederlandse en Europese ontwikkelingsorganisaties om het plan gezamenlijk te financieren. Dat vraagt veel overleg met andere organisaties en afstemming met de coördinatoren in Sipacapa.

Kijk wat Solidaridad nog meer doet aan de ontwikkeling van duurzaam goud.

© Solidaridad 2008 | Colofon | Gebruiksvoorwaarden Giro: 1804444CBF-keurmerkANBI-statusISO-gecertificeerdBeneficiënt van de Nationale Postcodeloterij