Twintig jaar Fair Trade

In 1988 introduceerde Solidaridad Max Havelaar. Eerlijke prijzen moesten boeren in ontwikkelingslanden een beter bestaan bieden. Inmiddels is het 2008. Heeft Fair Trade boeren daadwerkelijk vooruit geholpen?
Solidaridad liet dit onderzoeken door de Radboud Universiteit Nijmegen. En stuurde Olaf Hammelburg met zijn camera naar Peru. Om zeker te weten of ons werk effectief is. En of het beter kan. Lees verder en oordeel zelf.
Fair Trade werkt
De Radboud Universiteit in Nijmegen deed in opdracht van Solidaridad onderzoek naar de impact van 20 jaar Fair Trade op de boeren in ontwikkelingslanden. De conclusie in het kort: het werkt. Fair Trade heeft een grote positieve impact op de levensstandaard van de boeren.
Meer over het onderzoek
Het onderzoek in de media
Gratis boek Mijn dochter de president
Ter gelegenheid van het twintig jarig bestaan van het Max Havelaarkeurmerk heeft Solidaridad een prachtig fotoboek gemaakt waarin de verhalen van koffie-, fruit- en katoenboeren in Peru in beeld zijn gebracht. Wat zeggen de boeren zelf over het effect van Fair Trade op hun leven? Wie nú donateur wordt van Solidaridad krijgt het boek gratis!
Word donateur
Bekijk een filmpje over de mensen in het boek
Zijn we nu klaar?
In de afgelopen twintig jaar is veel bereikt, maar er moet ook nog veel gebeuren. Daarom werkt Solidaridad aan heel veel nieuwe ontwikkelingen om eerlijke handel en duurzaam produceren te stimuleren. En iedere keer weer vragen we aandacht voor één van de vele misstanden in onze wereldeconomie die er, helaas, nog steeds zijn.
Ga naar 'n Krom verhaal over bananen
Lees wat we doen aan duurzaam produceren
Advent 2008
Ook de jaarlijkse adventcampagne van Solidaridad voor de kerken stond in het teken van twintig jaar eerlijke handel. Centraal stonden de verhalen van fairtrade en niet-fairtrade boeren. Wie alle boeren en arbeiders in ontwikkelingslanden een eerlijk aandeel in de wereldeconomie gunt, riepen we op te collecteren voor Solidaridad.




